Webbinarium: Hur kommer jag igång med ett aktivt styrelsearbete?
Ett aktivt styrelsearbete ökar företagets lönsamhet, tillväxt och värde. Det skapar ordning och reda, det tydliggör roller och skapar tid för framtidsfrågor.
På detta webbinarium delar Olof Degerfeldt tillsammans med Anders Hettinger med sig av sina bästa tips för att komma igång med ett aktivt styrelsearbete.
Webbinariet genomförs interaktivt med deltagarna - du har möjlighet att ställa dina frågor under sändningen och du kan också maila in dina frågor i förväg till norr@styrelseakademien.se
Föreläsare:
Olof Degerfeldt, ordförande Styelseakademien Norr och med ett 30-tal styrelseordförandeskap bakom sig
Anders Hettinger fd. auktoriserad revisor och aktiv styrelsearbetare.
Varmt välkommen till en intressant och trevlig morgon!
StyrelseAkademien sprider strategisk kunskap om fördelarna med ett aktivt styrelsearbete som medför dels mindre risker för företaget och ledamöterna, dels lönsammare och mer värdefulla företag.